Pro rodiče

Co je Fusion?

 

Fusion je pěvecký sbor s kapelou. Hudebně je zaměřený na pop a rock a je určen teenagerům 13 – 20 let bez ohledu na stávající muzikantské zkušenosti. Repertoár si členové sami navrhnou, zaranžují, nacvičí, oddirigují a zahrají v kapele. Během roku pořádáme také koncerty pro rodiče, veřejnost, školy... Kromě písniček jsou součástí vystoupení i tance a krátká divadla – vše v režii a obsazení členů sboru.

file-13949
file-13966

Zkoušky

 

Pravidelně se setkáváme na zkouškách ve středu od 17:00 do 19:00 v kinosále na ZŠ Svážná, kde se věnujeme učení a nácviku písní.

Na zkouškách míváme také krátká zamyšlení, která se týkají etických témat, křesťanství, textů zpívaných písní nebo jiných aktuálních otázek. Je na každém, co si z těchto zamyšlení vezme, nikoho do ničeho nenutíme. Vedoucí Fusion jsou křesťané (členové Evangelikálního společenství v Brně), ale Fusion je "pro všechny".

 

Chceme, aby Fusion byl místem, kde se mohou lidé setkávat bez ohledu na své přesvědčení, aby byli schopni jeden druhého vyslechnout a navzájem se přijímat.

 

Pokud se teenager rozhodne přihlásit, členský příspěvek činí 800,- na školní rok (nebo 400,- na půl roku).

Workshopy

 

Obvykle dvakrát ročně máme workshopy, tj. minikurzy, ve kterých se účastníci mohou naučit základům hry na hudební nástroje, podílet se na taneční nebo dramatické tvorbě, aranžování písní, dirigování, zpracování fotek, videa apod.

 

Workshopy nejsou uměleckou školou, jsou zaměřeny na přípravu studentů na vystoupení, tj. zahrát / zazpívat / zatančit v 1-2 písních. Rozsah je 8 až 9 setkání - nemohou proto pokrýt potřeby výuky hudebních nástrojů či zpěvu tak, jak probíhá v ZUŠ.

file-13940

Další akce


Kromě zkoušek a koncertů jezdíme také 1x až 2x ročně na víkendovku a v létě jedeme na týdenní kemp.